Повернутися до звичайного режиму

Логопедія- це наука про порушення мови, про методи їх попередження,виявлення та усунення засобами спеціального навчання і виховання.

Мета роботи:виправлення дефектів усної і писемної мови, сприяння подоланню зумовленої цими порушеннями неуспішності з рідної мови.

Основні напрямки роботи:

1. Обстеження учнів шкіл та дитсадків з метою виявлення дітей із мовними вадами.

2. Зарахування до логопедичного пункту учнів, які мають мовні недоліки та виправлення мовних вад.

3. Робота з вчителями, вихователями, батьками з профілактики мовних порушень.

4. Проведення консультацій для учнів, вчителів, вихователів та батьків.

5. Пропаганда логопедичних знань серед населення.

Шановні мами і тата, бабусі й дідусі найкращої у світі дитини!

Мабуть, кожну родину, де росте малюк, непокоїть питання: як забезпечити повноцінний розвиток дитини в дошкільному віці в цілому та мовленнєвий розвиток зокрема?

Мовлення – одне з найголовніших засобів пізнання світу, а це означає, що погано розвинене мовлення, перешкоджатиме повноцінному розвитку особистості Вашої дитини. Тому дуже важливо вчасно виявити недоліки, що з'явилися у мовленні Вашого малюка.

Навички правильного мовлення дитина набуває в сім’ї. Усе те, що роблять батьки для загального та мовленнєвого розвитку своєї дитини, має велике значення для всього її подальшого життя.

Мовленню необхідно вчити, перш за все, шляхом особистого прикладу. Дитина повинна чути правильне, чітке мовлення, бажано, щоб батько і мати розмовляли з малюком на одній, на рідній мові. Дуже важливим є те, що саме, та в якому вигляді сприймає слух дитини в ранньому та молодшому віці, в найбільш сприятливі роки її життя.

Багато дітей в силу свого віку ще не знають, наскільки важливо для них навчитися правильно говорити, алебатьки повинні розуміти, що навіть найменше порушення звуковимови може негативно вплинути на подальший розвиток дитини. Чому?

По-перше, в багатьох дітей у зв'язку з недоліками мовлення виникають психологічні проблеми – дитина соромиться свого мовлення, намагається менше говорити – і, як наслідок, вона стає більш замкнутою, нетовариською.

По-друге, порушення звуковимови в дошкільному віці є першою сходинкою до проблем в навчанні читання і письма в школі (виникають, так звані, дислексія - порушення читання та дисграфія – порушення письма).

І, нарешті, по-третє, мовлення – це один з найголовніших засобів пізнання світу, а тому погано розвинене мовлення буде перешкоджати повноцінному розвитку особистості.

Отже, якщо Ви помітили, що Ваша дитина неправильно вимовляє деякі звуки, її мовлення нечітке; якщо Вашій дитині вже 3 роки, а вона ще не почала розмовляти; якщо Вам здається, що мовлення Вашої дитини відрізняється від мовлення її однолітків - в таких випадках краще звернутися до кваліфікованого фахівця.

Кiлькiсть переглядiв: 167

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.