"ВІЛ/СНІД:передбачити,уникнути,не захворіти"

/Files/images/VaX0mxvA_vI.jpg

1 грудня- Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом.В цей день у нашій школі були проведені уроки –тренінги ,метою яких було актуалізувати і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД.

Мета: актуалізувати і поповнити базові знання проВІЛ/СНІД ,усвідомлення зв»язку між способом життя і ризиком інфікуватися , розвивати вміння уважно ставитися до свого здоров»я , виховувати ставлення до здоров»я людини ,як найвищої цінності.

/Files/images/jZ30za3XNqo.jpg

Результати навчання:

Наприкінці заняття учні повинні вміти: · Пояснити відмінність між ВІЛ і СНІД
· Оцінити ризики інфікування у різних ситуаціях
·Назвати три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки

Орієнтований план тренінгу

Зворотній зв»язк , стартові завдання(знайомство( Гра ланцюжок)-метою якого є активізувати групу для кращого результату,розвинути навики спілкування),висловлюємо свої очікування від тренінгу! 10хв
Слово вчителя (Загальна інформація про ВІЛ/СНІД,шляхи інфікування,і як запобігти цьому) 10 хв
Вправа « Оцінка ризику ВІЛ-інфікування» 10хв

Тренінгова вправа №1. «Близькі люди»

10 хв
Підсумки тренінгу. 5хв

СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникла перед людством наприкінці ХХ сторіччя. Суть цієї проблеми не лише в тому, що в наш час мільйони людей інфіковані на СНІД – це значна економічна проблема, оскільки утримання та лікування хворих, розробка та виробництво діагностичних та лікарсьських засобів вже зараз коштують мільярди, але і в тому , що до цього часу немає радикального методу лікування та профілактики цієї інфекції яка викликає смерть хворих протягом кількох місяців чи років. Наразі, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 35 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 30 мільйонів померлих та ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини. Не хочемо вірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.

15років у світі 1 грудня є Днем боротьби зі СНІДом, а в остані роки його перейменовано в "Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими".

В Україні, як і в іншх країнах світу, цей день покликаний привернути увагу людей до існуючої проблеми. Україна, де показник поширення ВІЛ складає 1,4%, залишається найуразливішою країною в Європі. Епідемія в нашій країні, що розвивається під впливом практики вживання ін’єкційних наркотиків і незахищеного сексу, не має ознак зменшення. Щорічно кількість нових зареєстрованих випадків ВІЛ продовжує зростати.

При вихованні молодого покоління, пріоритетним напрямком є збереження життя та здоров’я людини. Позитивного результату можливо досягнути при проведенні роз’яснювальної роботи у формі тренінгів, акцій, семінарів, рольових ігор...

/Files/images/-pguIApUQpQ.jpg

/Files/images/U61EtyOQJt4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.