Повернутися до звичайного режиму

Відкриття шкільного музею

У сучасній шкільній історичній освіті надзвичайно важливе місце займає організація роботи шкільних музеїв. Це особливий вид пошуково-дослідницької діяльності, спрямований на залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.

24 березня в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів селища Меденичі відбулася важлива подія – урочисте відкриття шкільного музею. Педагогічний та учнівський колектив Меденицької школи на чолі з учителем історії Жук Любов’ю Миколаївною доклали багато зусиль до його створення, проробили величезну пошуково-дослідницьку роботу, щоб зібрати експозицію, що репрезентує широкій громадськості історію Меденич. У сільського вчителя не так багато вільного часу, тому Любові Миколаївні не раз доводилося приходити до школи ввечері, у вихідні дні, щоб вчасно завершити роботу.

Музей створений на базі справжніх матеріалів, пам’яток історії та культури. Основу експозиції складає інтер’єр галицької селянської хати. Експозицію створено таким чином, що відвідувачі відчувають себе у хаті своєї прапрабабусі. Тут і піч - лежанка, і тапчан, і шафа для посуду, рогачі, керамічні глечики та горщики, рубель з качалкою, залізна праска, посудник із посудом, домоткані хідники, вишиті рушники, картини, селянський одяг, прядка, маслобійка та багато іншого.

Відвідувачі музею можуть побачити, як виглядав сільськогосподарський інвентар: кінний дерев’яний плуг, серп, ціп, коса з грабками, ступи, жорна.

Родзинкою експозиції стало чудове панно, створене місцевою художницею Кісерою Наталією, випускницею Меденицької школи. Дивлячись на нього, відвідувачі можуть перенестися в часі і вдихнути медвяні пахощі меденицьких вуличок.

Зі словами подяки до Любові Миколаївни звернувся директор Меденицької СЗШ І-ІІІ ст. Лешко Л.С. Він наголосив на тому, що музей при школі відіграє важливу роль у процесі комплексного навчання і виховання учнів, розвиває інтерес до історії, звичаїв, традицій, розширює кругозір. У процесі пошукової діяльності діти реалізують свої можливості і бажання.

При музеї працює група екскурсоводів із числа учнів 7 і 10 класів, які знайомлять відвідувачів із експонатами музею, їх історією. Тут будуть проводитися уроки народознавства, літератури, виховні години.

Галерея "Музей"

Завантажити презентацію

Кiлькiсть переглядiв: 538

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.