Львівський історичний музей

/Files/images/20180220_113155.jpg /Files/images/20180220_121825.jpg /Files/images/20180220_115822.jpg /Files/images/20180220_121258.jpg

З метою вивчення історії рідного краю учні 8-А класу Меденицької СЗШ I-III ст. разом із класним керівником Комар І.І. та шкільним психологом Столяр О.Р. 20 лютого 2018 року відвідали Львівський музей визвольної боротьби України. Тут представлено чимало експонатів ,які висвітлюють період визвольного руху від кінця XIX ст. до незалежності нашої держави. З допомогою цікавої розповіді екскурсовода школярі змогли краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії.

Високий Замок

Висо́кий За́мок— замок, збудований під керівництвом Короля Русі Лева Даниловича, потім — польського короля Казимира ІІІ на Замковій горі у Львові. Майже повністю розібраний протягом XIX століття.

/Files/images/ekskurs/lvv/19.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/20.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/21.jpg


Львівська Ратуша

Льві́вська ра́туша — адміністративний будинок у центральній частині Львова, на площі Ринок, 1. Ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. Пам'ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів, є найвищою в Україні.

/Files/images/ekskurs/lvv/18.jpg


Оперний театр

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької розташований у центрі Львова на проспекті Свободи, 28. Названий на честь знаменитої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Сьогодні в оперному театрі працюють понад 40 солістів, балетна трупа (60 артистів), хор (60 артистів), симфонічний оркестр (90 музикантів). Зараз у репертуарі театру 22 опери, 3 оперети та близько 20 балетів. Всі опери йдуть мовою оригіналу (італійською, французькою, російською, польською). Для зручності глядачів над сценою розміщене табло з рухомим рядком, що подає переклад змісту вистави українською мовою.

У театрі проводиться міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької.

/Files/images/ekskurs/lvv/15.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/16.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/17.jpg


Шевченківський Гай

Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевче́нківський гай) — скансен, музей просто неба у Львові.

Музей вдало об'єднує горбистий ландшафт, відновлену рослинність Карпат і дбайливо перенесені історичні споруди з різних регіонів Західної України. Територія парку— бл. 84 гектарів.

Експозиція музею налічує 124 пам'ятки архітектури, котрі об'єднані в 54 садиби. В Музеї функціонують 4 виставкових зали. Два з них мають постійну експозицію. У постійній експозиції та сховищах музею міститься близько 20 тисяч предметів щоденного побуту та ужиткового мистецтва.

Територія музею площею 36 га умовно розділена на шість етнографічних зон. Кожна зона — це міні-село, що складається з 15‒20 пам'яток народної архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент. Шість таких міні-сіл мають назви: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина», «Поділля» і «Львівщина», причому останні три мало відвідуються туристами, адже є не вельми інформативними.

З понад 120 пам'яток архітектури із західних областей України 6 — це дерев'яні церкви. Найстаріший експонат— селянська хата 1749 року. Є також кузня,школа, лісопильня, сукновальня, водяний млин та вітряк.

/Files/images/ekskurs/lvv/13.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/124 007.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/14.jpg


Львівська майстерня шоколаду

Години роботи: 09:00 - 22:00

м. Львів,вул. Сербська, 3
+38 (050) 430-60-33
www.chocolate.lviv.ua

Семиповерхова шоколадна фабрика у самому центрі Львова. Тут виготовляють найсмачніші у Львові цукерки та шоколад.
Пересторога:Львівський шоколад заборонено витирати з пальців та губ хустинками чи серветками – єдина рекомендація – обережно і цільно злизувати.

Шоколадні вироби ручної роботи зі справжнього бельгійського шоколаду. Кожна цукерка і фігурка виліплені дбайливими руками майстрів. Всього, асортимент цукерок налічує 42 види, з них 16 видів трюфелів з різноманітними смаками від класичних до фруктових, цукерки з марципаном, кремові начинки і горішки в шоколаді.

В майстерні діє маленька кав'ярня, де можна скуштувати гарячого шоколаду і вишуканої кави.

Також, на першому поверсі можна поспостерігати за самим процесом виробництва, правда, тільки за склом.


Копальня кави

Місто Львів здавна славиться не лише своєю архітектурною довершеністю та історичним багатством, а й заслуженим правом називатися кавовою столицею України. Адже саме Львів, ще у 17 столітті, став першим містом на території нашої країни, де на зразок Відня, почали масово відкривати маленькі затишні кав’ярні. Запашний аромат цього терпкого напою, поширюючись вулицями, спричинив справжню кавову лихоманку по всіх околицях. Дуже швидко кава набула неабиякої популярності на наших землях, а її «хрещений батько» – українець Юрій Кульчицький, увіковічнив своє ім’я в історії. І саме йому ми можемо дякувати кожного разу, коли робимо черговий ковток цього чудового гарячого напитку.

Дуже цікавою є сама подорож кавового напою в Європу. Перші кав’ярні у Львові з’явилися в кінці 17-го століття, а на сьогоднішній день у Львові діє цілий музей-ресторан «Львівська копальня кави», за адресою пл. Ринок, 10.

На великій площі першого поверху та підвальних приміщень, Ви можете спробувати кавового напою на різний смак. Тут Ви також знайдете крамнички, в яких за бажанням, зможете придбати каву в зернах або мелену, а також великий вибір сувенірної продукції.

В підвальних приміщеннях власники кав’ярні створили унікальну атракцію – єдину в Україні кавову шахту, відвідуючи яку Ви ознайомитеся із унікальним нетрадиційним львівським способом видобутку кави. На відміну від Бразилії, де кавові зерна ростуть на деревах, кава у Львові знаходиться глибоко в землі. Для видобування цієї кави в підвалах будинку сконструйовано шахтарські елеватори, прокладено залізничні рейки, по яких спеціальні вагонетки транспортують каву.

/Files/images/ekskurs/lvv/10.jpg

/Files/images/ekskurs/lvv/11.jpg


Арена "Львів"

Аре́на Львів — футбольний стадіон у Львові, збудований для проведення матчів чемпіонату Європи з футболу 2012. Розташований за адресою вул. Стрийська, 199 — поблизу перетину вулиці Стрийської та Кільцевої (об'їзної) дороги. Розрахована на 34 915 глядачів.

Львівський стадіон став третім найдорожчим стадіоном в історії України (після НСК «Олімпійський» та «Донбас-Арени»; кошторис львівської арени становить 2 945млн.грн.). Закількістю місць для глядачів(34 915) «Арена Львів» посідає 4-е місце в Україні, за освітленістю поля, 2800 люксі в— перше місце.

У рамках заявки Львова на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022, яку уряд України мав намір подавати, стадіон розглядався як основна арена Ігор, тому після Євро-2012 його мають намір модернізувати.


Кiлькiсть переглядiв: 401

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.