Межигір'я

«Межигір'я»— колишня приватна резиденція Віктора Януковичав селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, яку він займав з 2002 по 2014 роки. З1935 до 2007року Межигір'я було державною урядовою резиденцією, поки не було виведено в приватну власність. У 2012 році Державне управління справами за сто тисяч гривень на рік орендувало у фірми «Танталіт» приміщення, облаштувавши його для офіційних зустрічей.

Діяльність

Офіційно орендована Віктором Януковичем земля площею 1,8 газ новозбудованим будинком площею 620 м² знаходяться в оточенні земельної власності ТОВ «Танталіт» (129 га) та благодійного фонду «Відродження України» (7,6 га), на території якого, за словами Януковича, знаходиться його «клубний будинок».

Інтернет-видання«Українська правда»у своєму журналістському розслідуванні оприлюднило низку документів, що підтверджують зв'язок між організаціями-орендаторами та членами родини й оточенням Януковича. 140-гектарний комплекс «Межигір'я» огороджений п'ятиметровим парканом з довжиною периметра 54 км]. На його території розташовано яхтовий причал, кінний клуб, тир, тенісний корт та інші розважально-туристичні комплекси, а також мисливські угіддя.

Журналісти та політики називають «Межигір'я» символом корупції президентського масштабу і «музеєм корупції». Оренда одного гектара в «Межигір'ї» обходиться Януковичу в 314 гривень на місяць.

Зранку 22 лютого 2014 року резиденція Межигір'я була відкрита для преси у зв'язку з тим, що Віктор Янукович залишив Київ. Вхід контролювали співробітники Держохорони разом із Самообороною Майдану, які стояли на варті по периметру задля недопущення мародерства та вандалізму.

Зокрема, на території журналісти виявили документи, що містять підтвердження отриманих і виданих хабарів та підтверджують великі масштаби витрат на розбудову резиденції; окрім того, на території резиденції знайшли зброю та бібліотеку рідкісних книг, серед яких «Апостол» Івана Федорова,«Мінея загальна» Інокентія Гізеля, «Апостол»Михайла Сльозки, Євангеліє 1704 року та інші раритети.

23 лютого 2014 Верховна Рада України прийняла постанову про передачу «Межигір'я» у державну власність.

/Files/images/ekskurs/079mp5CUjko.jpg

/Files/images/ekskurs/BCdZtwq6dnI.jpg

/Files/images/ekskurs/-WVG84wOsus.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 161

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.