Скелі Довбуша

Ске́лі До́вбуша— скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи. Розташована за 3 км від села Бубнища (Болехівська міськрада, Івано-Франківська область), в урочищі Бубнище, на території створеного 1996 року Поляницького регіонального парку.

Комплексна пам'ятка природи«Скелі Довбуша» лежить на висоті 668м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80м, що утворились більше 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам'яний лабіринт завширшки 200м тягнеться середбуково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1км.

За переказами, у XVII–XVIIIст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришкаОлекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Про Бубнище свого часу писав Іван Франкоу своєму творі «Бубнище»,Михайло Грушевський визначив Скелі Довбуша як оборонний скельно-печерний комплекс. Першим дослідником скель був І.Вагилевич.

Кiлькiсть переглядiв: 154

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.